Lufthansa отказа поръчка за Boeing 777

23 прочитания

Най-голямата авиокомпания в Германия се отказа да купува 14 боинга 777X за 6,2 милиарда щатски долара.

Американският производител обяви, че не е включвал заявката като поръчка и че Lufthansa остава с твърда поръчка за 20 самолета 777Х и 14 опции.

777Х бе отложен за от края на 2020т. началото на 2021 година заради двигателите на General Electric.

777-9, по-голямата версия на ъпгрейднатия модел е с каталожна цена от 442 милиона щатски долара. Lufthansa обаче може да го е поръчала на по-ниска цена още преди обичайните намаления за големите авиокомпании.

Първият клиент на модела е Emirates.

Lufthansa очаква да намали капацитета с 1%

Тази зима германската авиокомпания ще намали полетите си на къси разстояния в очакване на по-добра среда в следващите 6 месеца.

Стачката на кабинния състав на 7 и 8 ноември показа трудностите, които авиокомпанията среща при опитите си да намали още разходите. Стачката доведе до отмяната на 1300 полета.

Главният финансов директор Улрик Свенсон оцени загубите на между 10 и 20 милиона евро на ден.

Eurowings подкрепи резултата на Lufthansa

Нискоразходната авиокомпания в групата на Lufthansa помогна да се овладее спада в печалбата за третото тримесечие, предизвикан от намаляването на цените заради ожесточената конкуренция на другите лоукост превозвачи в Европа.

Alitalia

Главният изпълнителен директор на Lufthansa Карстен Шпор каза, че групата може да се заинтригува от фалиралата Alitalia, след като бъде предструктурирана.

В края на октомври Ройтерс съобщи за потенциално намерение на Lufthansa да инвестира 200 милиона евро в Alitalia.

Свързани теми

leadавиокомпанииГерманияпоръчки
Предишна публикация
Qatar Air ще купи дял в IndiGo
Следваща публикация
Air France-KLM иска да поднови флота си
23 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

easyJet A320NEO

Първи А320neo за easyJet

[tps_header][/tps_header]Втората по големина европейска авиокомпания easyJet получи на 14 юни своя първи Airbus A320neo на специална…

Продават се два френски правителствени А340

Френското правителство е обявило публичен търг за два от доскоро основните самолети във флота за…

Thomas Cook има нужда от още средства

Thomas Cook продължава преговорите за рекапитализация и преструктуриране за още 200 милиона паунда /251 милиона…

Втора чанта на борда на Ryanair с доплащане

Най-голямата нискоразходна авиокомпания в Европа Ryanair промени политиката си за кабинния багаж от 15 януари…

United обяви най-масовите съкращения в 94-годишната си история

Американската United Airlines официално потвърди на 29 август, че ще съкрати 2850 пилотски позиции, заради…

$211,5 милиарда пазар на летищни услуги до 2023

Бъдещето на глобалната летищна индустрия изглежда обещаващо с възможности за предоставяне на услуги за пътниците,…
keyboard_arrow_up