CAE купува активите на конкурента Tru Simulation извън САЩ

23 прочитания

Най-голямата компания за полетни симулатори и обучение на пилоти в света, канадската CAE, сключи сделка за придобиването на всички активи извън САЩ на конкурентната компания Tru Simulation, част от конгломерата Textron.

Логото на Tru Simulation

Сделката трябва да бъде одобрена до края на четвъртото тримесечие или в началото на 2021 и е на стойност $40 милиона. Договорът ще влезе в сила и след одобрението на регулаторите.

Tru Simulation & Training е сформирана през 2014-а от сливането на базираната в Монреал Mechtronix и американската Opinicus, базирана във Флорида, под шапката и управлението на Textron.

Според условията на сделката CAE ще придобие централата на Tru в Монреал, Канада, както и подразделенията й във Франция и Малайзия плюс миноритарен дял от джойнт-венчър компания в Исландия.

Горе: Tru е единственият сертифициран доставчик на пълни полетни симулатори за Boeing 737 MAX, освен CAE.
Тук: Tru вече има договор за доставката на пълни полетни симулатори за новия Boeing 777X

Всички американски операции, базирани в Тампа, Флорида, ще останат под управлението на Текстрон.

Това е втората голяма сделка в сектора и втора за CAE през тази година, след като компанията придоби базираната в Амстердам Flight Simulator Co. и пилотското й училище за $83 милиона.

Наскоро CAE обяви и резултатите от анализ на пазара за пилоти през следващите няколко години, според който недостигът на квалифицирани членове на екипажа ще се запази и през 2021, въпреки корона-кризата.

Свързани теми

Tru SimulationБоинг 777пълен полетен симулаторFFSБоинг 737 МакссимулаторCAEобучение за пилотиБоингсамолетиleadСАЩКанадапилоти
Предишна публикация
Разногласие между Франция и Нидерландия за помощта за Air France-KLM
Следваща публикация
Уили Уолш ще е новият Генерален директор на IATA. Шефът на SAS Рикард Густафсон поема борда от 2022.
23 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Продава ли се Су-57?

Русия показа петото си поколение стелт Су-57 /известен като ПАК ФА, перспективен авиокомплекс за фронтова…

Boeing намалява още производството на 787

Американският производител обмисля нови съкращения в производството на Dreamliner. Досега компанията казваше, че планира намаление…

Товарен Боинг 737-200 успешно се приводни на 2 мили от бреговете на Хавай

Товарен Боинг 737-200С се е приводнил на 2 морски мили от бреговете на Хавай на…

Билетите за самолет продължават да поевтиняват

IATA обяви в мониторинговия си доклад за август 2019, публикуван на 19 септември, че оперативните…

Шефът на Air France-KLM против въглеродния данък

Бен Смит, директор на Air-France-KLM каза, че въглеродният данък в самолетните билети може да се…

Virgin Atlantic представи The Falcon

Virgin Atlantic зарадва феновете на Star Wars по света с новата ливрея на своя Boeing…
keyboard_arrow_up