Emirates съкращава поне 9000 работни места

26 прочитания
Президентът на най-голямата авиокомпания в Близкия Изток обяви, че Emirates е започнала съкращение на най-малко 9000 работни места, заради пандемията.

Президентът на авиокомпанията Тим Кларк обяви данните в интервю за ВВС, с което за първи път публично разкри мащаба на съкращенията в най-големия световен превозвач на далечни разстояния. До началото на кризата персоналът на Emirates наброяваше около 60 000 души. До 15 юли авиокомпанията планираше да закрие около 10% от позициите си, но заради задълбочаването на кризата броят им ще достигне 15%.

Въпреки това, Кларк признава, че неговата авиокомпания не е била „ударена чак толкова сериозно от кризата, колкото други по света.“ Междувременно ВВС цитира сигнали от източници в авиокомпанията, които твърдят, че липсата на прозрачност и вътрешна комуникация около оздравителни мерки създава допълнително напрежение сред служителите и влияе твърде негативно на бизнес климата в компанията като цяло.

Сър Тим Кларк, Главен изпълнителен директор на Емирейтс
Сър Тим Кларк, Главен изпълнителен директор на Емирейтс

До момента най-малко 700 от 4 500-те пилоти в авиокомпанията са получили предизвестия за прекратяване на договорите, като се очаква броят на освободените да достигне 1 200 до края на юли.

Повечето от съкратените позиции са от екипажите, които летят на самолети Еърбъс, за сметка на тези на Боинг. Емирейтс е най-големия оператор на суперджъмбото А380 в света, но беше принудена да приземи почти целия си флот от 119 от тези самолети, заради кризата. Останалите самолети във флота са Боинг 777, които събират по-малко пътници и са по-ефективни в създалата се ситуация.

Отделно, сър Тим Кларк първоначално заяви, че кризата ще е краят на А380, но няколко седмици по-късно промени позицията и заяви, че авиокомпанията ще продължи да оперира с този тип самолет. Емирейтс обаче прекрати поръчките си за нови самолети от Еърбъс и очаква бъдещи доставки само от Боинг, за новите Боинг 777 от сериите -9 и -10.

Свързани теми

съкращенияБлизък изтоккризаавиокомпаниипилотипрогнозиEmiratesОАЕ
Предишна публикация
Извънредна директива за паркираните Боинг 737 в САЩ
Следваща публикация
Недоволство в Wizz заради изплащане на бонуси
26 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Bulgaria Air и Condor с нов SPA договор

Националният превозвач обяви, че е сключил договор за продажба на билети за полети през Франкфурт…

Италия проверява Alitalia и Volotea заради ваучери

Комисията за защита на конкуренцията в Италия откри процедура срещу Alitalia и Volotea заради отменени…

Lufthansa няма да инвестира в Alitalia

Lufthansa засега няма да инвестира в изпадналата в затруднения Alitalia, съобщи директорът на Air Dolomiti…

Нужни са 27 000 нови пилоти през 2021, въпреки кризата

Недостигът на пилоти в гражданската авиация се запазва въпреки безпрецедентната криза и масовите съкращения на…

Битката за най-дългия нон стоп полет се разгорещява

Singapore Airlines подновява с А350-900 ULR най-дългия полет пет години след като го спря, защото…

EasyJet съкращава флота и 4500 работни места

Вторият по големина нискоразходен превозвач в Европа, Easyjet, ще намали драстично флота и ще съкрати…
keyboard_arrow_up