Air France-KLM поръча още 10 A350 XWB

24 прочитания

Air France-KLM реши да направи твърда поръчка за още 10 самолета А350-900, с които общият брой заявени самолети от този модел става 38, съобщи производителят от Тулуза.

„Рационализацията и модернизацията на флота е в основата на усилията ни да заемем водеща позиция в Европа”, каза Бенджамин Смит, директор на групата Air France-KLM.

„Предлагайки 25% икономии на гориво в сравнение с предишното поколение самолети, Airbus A350-900 е перла в короната на европейския опит и любимец на пътниците”.

Air France-KLM в момента има 159 ербъса.

Свързани теми

leadавиокомпанииЕвропаAirbusпоръчки
Предишна публикация
Finnair ще вложи $4,5 милиарда във флота
Следваща публикация
Jat Tehnika бе продадена на чешката Avia Prime
24 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Чешки превозвачи искат защита от фалит

Чешкият авиационен оператор Smartwings Group официално поиска временна защита от кредитори, която да му отпусне…

Пътническият трафик в Европа се върна на нива от 1995

За 2020г европейската авиоиндустрия отчете: 1,72 милиарда необслужени пътници, 70,4% спад; Летищата в ЕС са…

51 години от първия полет на Конкорд

Кои са хората, вдигнали свръхзвуковия самолет във въздуха? На 2 март 1969 в Тулуза за…

Първи презокеански полет на A321neoLR

Airbus A321neoLR D-AVZO започна първия си презокеански полет от Париж за ню Йорк на 13…

Сериозен инцидент с португалски А320 в Копенхаген

Пътнически А320 на португалската национална авиокомпания TAP Air Portugal /TP/, е закачил пистата с края…

Индия обяви търг за изтребители

Индия иска да купи 110 изтребителя за не повече от 15 милиарда долара и произведен…
keyboard_arrow_up