Emirates поръча по-малко боинги

70 прочитания

Emirates ограничи ангажимента си да напазарува широкофюзелажни самолети за милиарди долари от Boeing.

Най-голямата авиокомпания в света  за дължи полети ще вземе само 30 Boeing 787-9 за $8,8 милиарда долара заедно със 126 самолета 777Х, съобщи шейх Ал Мактум на авиосалона в Дубай.

Поръчката е с 40 самолета по-малко от първоначално планираната.

Преди това на изложението авиокомпанията поръча по-малко самолети и от Airbus – 20 за 24 милиарда долара каталожна цена.

Анализаторите пресметнаха, че със свитите две поръчки, Boieng и Airbus са пропуснали да продадат около 60 самолета.

Директорът на Emirates сър Тим Кларк каза, че още не избрал двигателите на дриймлайнерите, но е възможно да избере тези на General Electric, вместо на Rolls-Royce.

Поръчката за 777Х бе намалена на 120 от 150. Доставките предстои да се договарят с Boeing.

Свързани теми

leadсделкиBoeingпоръчкиEmirates
Предишна публикация
TARMAC Aerosave завърши първия обект за разглобяване на А380
Следваща публикация
Boeing с поръчки за 50 737 MAX
70 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Последният произведен Боинг 747 ще е за Atlas Air

Американската авиокомпания Atlas Air, която е водещ клиент на Боинг потвърди, че последният произведен Боинг…

Реалистичната симулация на Boeing T-X

Boeing показа реалистичната симулация на своята трейнинг система Boeing T-X за ВВС на САЩ. Boeing…

Ще удължават летателната годност на 14 Су-25

Правителството смята да удължи летателната годност на 14 самолета Су-25, съобщи зам.-министърът на отбраната Анатолий…

easyJet ще лети от София до Единбург

Първи директен полет от София до Единбург, Шотландия, стартира от зимния сезон вече европейската компания…

Emirates е близо до сделка с Boeing за доставките на 777X и 787

Emirates предпочита по-малки самолети след спада в търсенето заради пандемията от Covid. Авиокомпанията от Дубай…

Пак удължиха срока на концесията на летище София

Оферти за концесията на летище София ще се приемат до 3 април, съобщи Министерството на…
keyboard_arrow_up