И Turkish полетя с Dreamliner

277 прочитания

Турският национален превозвач включи Boeing 787-9 във флота си, след като на 26 май Turkish Airlines обяви, че ще получи 30 дриймлайнера в следващите четири години.

Turkish направи 25 твърди поръчки и 5 опции миналата година за Boeing 787-9 с доставка между 2019 и 2023.

Новият самолет има 300 седалки, предлага повече комфорт и е по-икономичен, като може да лети и на по-далечни маршрути.

Икономична класа в Dreamliner 787 на Turkish Airlines
Икономична класа в Dreamliner 787 на Turkish Airlines

Седалките в икономична и бизнес класата са изработени от турски производители, съобщи Turkish.

Бизнес класата на Turkish Dreamliner
Бизнес класата на Turkish Dreamliner

Просторната широкофюзелажна кабина на 787-9 включва повече място за багаж и по-големи прозорци с LED сензори за затъмняване, които осигуряват по-голям контрол над светлината, влизаща в кабината.

Новата филтрация, подобреното налягане в кабината и по-голямата влажност увеличават комфорта и намаляват умората от дългите полети.

В същото време двигателите, интериорът, системите и оборудването разполагат с вибрационна изолация, за да се създаде по-тихо и приятно преживяване на борда.

Turkish Airlines Dreamliner 787_4

Модерните кабини са перфектната обстановка, в която пасажерите да се насладят на кетъринг услуги и опциите за забавление по време на полет.

На борда на 787-9 Dreamliner Turkish Airlines предлага 30 изцяло нови места в бизнес класа.

Всъщност дриймлайнерите са два, TC-LLА и TC-LLB с двигатели GEnx от General Electric. TC-LLB е също готов за доставка.


Снимки: Turkish Airlines.

Свързани теми

leadавиокомпанииTurkish AirlinesBoeingDreamlinerдоставки
Предишна публикация
IATA иска координация на регулаторите за МАХ
Следваща публикация
Boeing вече складира MAX-ове на паркинга за служители
277 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Air Italy фалира

Две години след старта си, Air Italy си отиде. На събрание акционерите на Air Italy,…

Ембраер вече не се продава

След провала на сделката по придобиване на пътническото подразделение на бразилската Ембраер от Боинг по-рано…
keyboard_arrow_up