Антонов подновява производството на Ан-124 без Русия

681 прочитания

Украинската държавна самолетостроителна компания Антонов ще възобнови производството на гигантския транспортен самолет Ан-124 „Руслан“. Според украински медии, сглобяването на първия самолет може да започне още преди края на 2019 година.

Плановете за подновяване на производството на Ан-124 бяха обявени по украинската национална телевизия от заместник директора на държавната компания Укроборонпром, Сергей Омелченко, на 25 януари. Той добави, че Укроборонпром работи в тясно сътрудничество с няколко западни компании по рестартирането на производството. Омелченко обаче подчерта, че производствената линия няма да използва никакви руски компоненти.

Украинската компания наскоро подписа договор със субсидираната от Боинг американска компания Aviall за доставяне на компоненти за серийното производство на самолетите Ан-148/158/178.

Ан-124 „Руслан“ в момента е най-големия транспортен самолет в серийно производство, като първоначалните бройки включват множество руски компоненти. Сертификацията за гражданското приложение на самолетите от семейството беше завършена през 1992, а до юни 2013, когато спира производството, от завода излизат общо 26 самолета от този тип.

Към момента има и 10 поръчки, всички от авиокомпанията Волга-Днепр.

снимка: Антонов

Свързани теми

leadАн-124АнтоновУкрайнаРусияновиниBoeing
Предишна публикация
Летища и морско равнище – опасна близост
Следваща публикация
ВИДЕО: Торнадо обръща самолети на летище Анталия
681 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Швейцария гласува за нов изтребител

На референдум, проведен на 27 септември, 50,2% от гражданите на неутралната конфедерация решиха да отделят…

ВВС се готвят за парада на 6 май

Министерството на отбраната обяви, че на 30 април 2019 ще прави предислоциране на военна техника…

Боинг вече е с нов шеф. Ще се мести в Сиатъл.

С изненадваща номинация и доста по-бързо от очакваното, гигантът Боинг избра нов Главен Изпълнителен Директор,…

Ховърбайк Калашников, който не стреля

Вероятно си спомняте един стар виц, който завършваше с това, че както и да сглобяваш…

Turkish се оглежда за Boeing 747-8

Turkish Airlines води преговори с Boeing за евентуалното придобиване на 8 самолета Boeing 747-8. Информацията…

X-37B се прибра след дълга мисия в орбита

Самолетът на ВВС на САЩ X-37B се приземи успешно на 27 октомври на космодрума Кенеди,…
keyboard_arrow_up