Turkish иска да расте в Африка

114 прочитания

Африканският континент остава приоритет на Turkish Airlines, каза пред журналисти Тункай Еминоглу, вицепрезидент Продажби на националната авиокомпания на Турция.

В момента Turkish лети до 40 дестинации в Африка и е втората авиокомпания в региона след Ethiopian.

Turkish Cargo, подразделението за превоз на товари, което обслужва 86 дестинации е увеличило глобалния си дял на 2,22% през 2018, каза още Еминоглу.

По въпроса за сигурността на полетите, Еминоглу каза, че авиокомпанията има 12 самолета 737 МАХ, които е заменил по маршрутите с Airbus.

Изявленията са цитирани от Анадолската агенция, дадени пред етиопски журналисти на опознавателен тур в Турция по покана на авиокомпанията.

Снимка: Авиофорум.

Свързани теми

Турция737MAXAirbusАфрика
Предишна публикация
Air Italy се отказва от 787 в полза на А330
Следваща публикация
Президентът на Emirates очаква забавен ръст
114 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Wizz Air се завърна в Истанбул

  След 7 години отсъствие най-голямата лоукост авиокомпания в централна и източна Европа подновява полетите…

Boeing 737 MAX на Lion Air падна край бреговете на Индонезия

Самолет на индонезийската Lion Air, полет JT610 със 188 души на борда падна в морето…

Air Baltic получи 29-я си А220

Латвийската авиокомпания Air Baltic получи 29-я си А220-300, който е четвърти от планираните 7 самолета…

Airbus влиза в Air Race Е

Дали след 2г ще викаме въздушното такси по телефона зависи от Airbus и Air Race…

Lockheed е оптимист за 2019

Американският авиопроизводител Lockheed обяви по-добри от очакваните тримесечни резултати и за втори път за три…

Turkish подновява полетите до Варна от февруари

  От 22 февруари Turkish Airlines отново ще лети в понеделник и петък по маршрута…
keyboard_arrow_up