MTU Aero Engines открива завод в Сърбия

80 прочитания

Водещият немски производител на авиационни двигатели MTU Aero Engines потвърди плановете си за откриване на завод за сглобяване и ремонт в градчето Стара Пазова близо до сръбската столица Белград.

MTU е един от петте най-големи доставчика на ремонтни услуги за двигатели на пътнически самолети и индустриални газотурбинни двигатели. Една-трета от световния търговски флот разчита на компоненти, доставени от немската компания.

Заедно с останалите дейности, компанията разработва, произвежда и поддържа двигатели за граждански и военни самолети. MTU има водещата роля по поддръжката и ремонта на двигателите V2500 от Pratt & Whitney, които се монтират на самолетите А320 и се използват от целия флот от този тип самолет в Air Serbia.

Шефът на MTU Михаел Шрьойг заяви, че Сърбия приветства откриването на техния хъб на нейна територия, като процедурата по закупуването на земята вече е стартирала и трябва да приключи през лятото на 2019. В него ще работят първоначално 450 души.

MTU е основа през 1934 в Мюнхен и към момента има над 10 000 служители с годишни приходи от над 4.6 милиарда евро.

снимка: MTU Aero Engines

Свързани теми

СърбияPratt & WhitneyMTUV2500двигателинови заводиГерманиятурбини
Предишна публикация
Аварийно кацане на Е190 без предна стойка в Миянмар
Следваща публикация
Публикуваха разговорите между екипажа на катастрофиралия Суперджет и наземните служби
80 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Сериозен инцидент в Белград с гръцки Ембраер Е-195, опериращ за Air Serbia

Пътнически самолет Ембраер Е-195 на гръцката авиокомпания Marathon Airlines, опериращ на мокър лизинг за Air…

Lufthansa увеличава полетите от септември

В края на лятото авиокомпанията ще лети от Мюнхен до пет нови дестинации в Европа–…

Jat Tehnika бе продадена на чешката Avia Prime

Чешката Avia Prime притежава словенския MRO оператор Adria Tehnika и полската компания за линейна поддръжка…

Rolls Royce откри пукнатини в двигателите на A350

Производителя на двигателите Trent XWB, единствената засега опция за семейството Airbus А350 обяви, че открил…

Лоукост експанзията в Кавказ

Главният търговски директор на Ryanair Дейвид О’Брайън обяви на 21 август, че авиокомпанията смята да…

Шефът на DHL: Не сме били в по-добра форма

Разширените логистични услуги и увеличаването на глобалното присъствие на Deutsche Post DHL Group й донесоха…
keyboard_arrow_up