Президентът на Airbus поиска отваряне на границите

16 прочитания

Гийом Фори призова за възстановяване на „свободното движение на хора” в Европа, за да се възобнови въздушния трафик и „да са избегнат твърде дълбоки щети” за авиокомпаниите и аерокосмическия сектор.

„Трябва ясно да се обяви разрешението хората отново да се движат свободно на европейската територия”, каза Фори по France 2.

Границите в ЕС са затворени от 17 март. За вътрешните граници Париж разчита на смекчаване на ограниченията от 15 юни, каза министърът на външните работи на Франция Жан-Ив Льодриан.

Със санитарните мерки по летищата и на борда на самолетите „вече сме готови”, каза президентът на Airbus.

„Имаме нужда от политически решения”.

Гийом Фори призова за бързо подновяване на полетите, за да се избегнат твърде големи щети за авиокомпаниите с твърде големи последици за авиосектора и  компании като Airbus”.

5071 полета бяха изпълнени в Европа на 18 май 2020г според Eurocontrol.

Това е 85% по-малко от същата дата през 2019г.

Тенденцията все пак показва ръст от 5 пункта спрямо средата на април.

5071 полета в Европа на 18 април 2020г, 85% по-малко за г одина, но с възходящ тренд. Графика: Eurocontrol
5071 полета в Европа на 18 април 2020г, 85% по-малко за г одина, но с възходящ тренд. Графика: Eurocontrol

Свързани теми

EurocontrolавиокомпанииЕвропаФранцияAirbus
Предишна публикация
Qatar Airways стартира партньорството си с American
Следваща публикация
Забравете батериите! Въздушният поток може да генерира енергията на бъдещето
16 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Първият редовен международен полет на 100г

Един странен Boeing 747 кацна на летище Хийтроу в понеделник – с ливреята на British…

Airbus достави самолет от фамилията A320 със сериен номер MSN10000

Ливанската авиокомпания MEA (Middle East Airlines) получи самолетът от семейството A320 със сериен номер MSN…

Продължават да обвиняват Airbus в субсидии

Световната търговска организация /СТО/ смята, че ЕС не е спирал да подкрепя финансово Airbus, съобщиха…

Thai Airways: най-добра икономична класа за 2018

Нито една американска авиокомпания не успя да се класира в първите 10 на Skytrax в…

10 години от изригването на Eyjafjallajökull, когато небето отново опустя

На 14 април 2010 едно форсмажорно събитие затваря небето над Европа и спира почти целия…

Condor избра А330-900 за далечния си флот

Condor ще бъде първата германска авиокомпания, която ще оперира новите А330-900 от сериите Neo по…
keyboard_arrow_up