LOT взема Е-195 на лизинг от Azul

38 прочитания

Azul отдава на лизинг целия си флот от ембраери /общо 53/ на полската LOT и американския стартъп Breeze Aviation, за да ускори прехода си към по-ефективните Е195-Е2.

Бразилската авиокомпания дава под наем 18 самолета с опция за още 14 на ЛОТ. Полската авиокомпания досега е получила 7 Е195 от Azul.

Azul ще се освободи от всичките си самолета Embraer Е195 до 2022г., съобщи компанията на сайта си.

Авиокомпанията е основана от съоснователя на JetBlue Дейвид Нилман. Финансовият директор на Azul обясни, че горивото в Бразилия е 35% по-скъпо от други части на света, затова превозвачът иска да мине на следващото поколение самолети възможно най-бързо.

Сравнение на разходите между Embraer 195 и E2. График: Azul
Сравнение на разходите между Embraer 195 и E2. График: Azul.

Полет с Е2 струва 14% по-малко, отколкото с Е195, а оперативните разходи са 26% по-ниски, по данни на авиокомпанията с най-голяма мрежа в Бразилия.

Свързани теми

AzulLOTleadсделкиembraerлизинг
Предишна публикация
Wizzair увеличи флота си с 12% през 2019
Следваща публикация
Брандът XL Airways продаден за 686000 евро
38 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Wizz също поръча A321XLR

Wizz Air Holdings Plc обяви, че като част от сделката с Indigo Partners е подписала меморандум…

Air Europa ще напусне SkyTeam

Базираната в Мадрид испанска авиокомпания Air Europa ще напусне SkyTeam след придобиването от IAG, съобщи…

Пхенян заяви в ICAO полети до Сеул

Ръководството на агенцията на ООН за авиация ICAO заминава следващата седмица за Северна Корея, след…

Bulgarian Eagle получи сертификат за авиационен оператор

Авиокомпанията Bulgarian Eagle получи сертификат за авиационен оператор /AOC/ от българската ГД ГВА, като дъщерна…

Кои авиокомпании записаха печалба през 2020?

2020-а е турбулентна и съдбовна за много авиокомпании, голямото мнозинство от които записват тежки загуби…

Австралия изгуби C-130 в пожарите

Трима души загинаха при катастрофа на C-130 Hercules, N134CG, използван за гасене на горските пожари…
keyboard_arrow_up