Украйна получи първите си H125 от Airbus

31 прочитания

Украинската армия вече има два европейски хеликоптера, поръчани през 2018г, които по молба на клиента бяха доставени с 6 месеца по-рано.

Киев ще ги използва за обучение в очакване да получи през годината останалите 8 машини.

Оператор ще бъде Бреговата охрана на Украйна. Маневрени, икономични и снабдени с електрооптични сензори, хеликоптерите ще се използват за наблюдение на границата.

Украйна си поръча 10 H145 и 21 H221.

Airbus H125 е от семейството на катериците/Ecureuil/, едномоторни и леки, първоначално произвеждани във Франция от Aerospaciale /сега Latecoere/ и Eurocopter /сега Airbus/.

Те сменят първите леки хеликоптери на Aerospaciale, чучулигите /Alouette/ от 70-те години на 20в, снабдени с Avco Lycoming LTS 101, които са използвани от полицията и медицинските служби.

Днес семейството на Ecureuil има 6500 членове /AS350, AS355, AS550, AS555, H125, EC130, H130/, които летят в над 120 страни за над 1900 оператора.

Общо към края на 2019г са натрупали 33 милиона летателни часа, а А125 е неоспоримия лидер в своя клас за последните 30г.

Свързани теми

leadхеликоптериУкрайнадоставки
Предишна публикация
Румъния поръча още 5 F-16 от Португалия
Следваща публикация
Leonardo с поръчка за 32 хеликоптера за САЩ
31 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Битката за най-дългия нон стоп полет се разгорещява

Singapore Airlines подновява с А350-900 ULR най-дългия полет пет години след като го спря, защото…

WizzAir с база във Виена и полет до Варна

Най-голямата нискотарифна авиокомпания в Централна и Източна Европа Wizz Air откри база във Виена на…

Lufthansa започва икономии

Lufthansa Group предлага на служителите си неплатен отпуск и спира да наема нови в рамките…

Първият редовен международен полет на 100г

Един странен Boeing 747 кацна на летище Хийтроу в понеделник – с ливреята на British…

Ryanair се договори с пилотите в Германия

Ryanair постигна споразумение със синдиката на пилотите в Германия VC за заплатите и социалните придобивки,…

Още един полет за „никъде“ с ANA

Японската авиокомпания ANA ще изпълни още един полет „за никъде“ с един от своите два…
keyboard_arrow_up