Европа забавя ръста на приходи на пътник за юли

39 прочитания

IATA обяви забавяне на ръста на приходите на пътник на километър /PRK/ в Европа за юли 2019.

В доклада си от септември IATA съобщава, че в сравнение с юни 2019 и на фона на растящите тревоги за ръста на европейската икономика, PRK се е увеличил в Европа с 2,3 пункта до 3,3%, което е под глобалния.

В света ръстът за приходите на пътник на километър е 3,6% за юли.

Графика: IATA
Графика: IATA

Най-силен в света е ръстът в Латинска Америка и Африка. В Северна Америка RPK остава с умерен ръст от 1,5% за година, съобщава IATA.

Ръстът е негативен за Австралия и Бразилия.

Въпреки рисковете като забавения ръст в Германия, Брекзит и търговските войни, Европа остава втора по пазарен дял при пътническите полети в света през юли с 26,5%.

Европа е водеща и по пазарен дял при международните полети, докато САЩ при вътрешните.

Най-голям пазарен дял запазва Азия с 34,5% и най-малки оставят дяловете на Африка – 2,1% и Близкият изток – 9,2%.

Свързани теми

leadСАЩЕвропаIATA
Предишна публикация
Qantas показа преоборудвания А380
Следваща публикация
Aigle Azur спря полети
39 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Thomas Cook проучва продажба на авиокомпанията

Туристическият гигант обяви в четвъртък, че ще направи стратегически преглед на авиокомпанията, за която ще…

ЕК разследва Amadeus и Sabre

Брюксел започна разследване, за да определи дали споразуменията на двете резервационни системи за самолетни билети,…

Съдът блокира сливането на Boeing и Embraer

Бразилски съд в Сао Пауло блокира споразумението за сливане между американския гигант Boeing Co. и…

Аерофлот планира 11 А350-900 до 2020

Групата на Аерофлот очаква нискоразходната Победа да бъде основния фактор на ръста на пътниците, съобщи…

Въздушното карго на исторически връх

IATA съобщи на 8 декември, че трафикът в света се подобрява до ниво от 49,9%…

Eurocontrol залага 50% връщане на нормалния трафик до февруари

След като през март-април въздушният трафик в Европа намаля до 88%, а през август се…
keyboard_arrow_up