Обир на самолет в Тирана

114 прочитания

Трима въоръжени обраха самолета на Austria Airlines преди да излети за Виена от летище Майка Тереза в Тирана, при което единият нападател е бил убит, съобщи полицията.

Според местните медии плячката е между 2,5 и 10 милиона евро.

Парите са на местни клонове на чуждестранни банки.

Крадците влезли на летището, след като се представили за служители на данъчната администрация и взели парите, докато се прехвърляли от бронираната кола на самолета.

Централната банка на Албания не приема депозити в твърда валута, което принуждава някои местни клонове на чужди банки да прехвърлят пари в Австрия.

Според ББС в последните няколко години на летището са ставали подобни грабежи.

Например през февруари 2017 са откраднати 3,2 милиона евро, част от които полицията откри в тенджери под налягане.

Tirana International Airport SHPK, 100% собственост на базираната в Хонконг China Everbright Limited е оператор на летище Майка Тереза от 2005 по силата на концесия до 2027. За 2018 летище TIA е обслужило 2,9 милиона пътници.

Снимка: Летище Тирана.

Свързани теми

летищаАлбанияинцидентлюбопитно
Предишна публикация
5 оферти за летище София
Следваща публикация
Позната ли е MCAS на пилотите
114 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Летище Гетуик написа разписанието на ръка

Служителите на летище Лондон Гетуик бяха принудени да пишат на ръка полетната информация през по-голямата…

IranAir ще получи своите 5 ATR преди санкциите

Иранската авиокомпания IranAir обяви на 4 август 2018, че ще получи доставката на петте си…

Wizz Air иска повече достъпност до Милано-Линате

Най-голямата нискоразходна авиокомпания в Централна и Източна Европа обяви, че сделката между ITA и Lufthansa…

Коледен базар на летище Мюнхен

Неочаквано е да откриеш коледен базар на летище. В Мюнхен, където само в центъра има…

15 ранени при турбуленция в полет на Aerolineas Argentinas А330

Пълният самолет Airbus A330 на аржентинските авиолинии Aerolineas Argentinas мина през зона на силна турбуленция…

Boeing издаде предупреждение за 737 Max

АКТУАЛИЗИРАНА 7 ноември 2018: В редовния си бюлетин за безопасността Boeing издаде предупреждение към пилотите…
keyboard_arrow_up