Ще удължават летателната годност на 14 Су-25

146 прочитания

Правителството смята да удължи летателната годност на 14 самолета Су-25, съобщи зам.-министърът на отбраната Анатолий Величков, цитиран от МО.

Су-25 е производство на Сухой от 80-те, на въоръжение в България, Чехия /Чехословакия/, Ирак, Северна Корея и Ангола, Афганистан, Перу и Етиопия.

Су-25 е на въоръжение в България от 1986.

Флотът от щурмовите самолети бе приземен в края на 2017, поради изчерпване на междуремонтния им ресурс, съобщи сп. Аеро. По данни на изданието последните полети на Су-25 са били изпълнени на 14 декември 2017 в авиобаза Безмер.

Министърът на отбраната каза през април 2018 пред БНТ, че правителството иска да направи ремонт на Су-25.

Снимка: ПАО Компания Сухой.

Видео: Антон Балакчиев и Огнян Стефанов.

Свързани теми

Су-25leadизтребителиБългарияпоръчки
Предишна публикация
От София до Ейлат с Wizz
Следваща публикация
Проектът за нов изтребител в детайл
146 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

CAE купува активите на конкурента Tru Simulation извън САЩ

Най-голямата компания за полетни симулатори и обучение на пилоти в света, канадската CAE, сключи сделка…

Разследването на 737 МАХ ще отнеме време

Разследването на причините за катастрофата на Ethiopian Boeing 737 MAX може да отнеме „значително време”,…

AirAsia получи първия A330neo

Самолетът бе доставен чрез лизингодателя Avolon и е първият от двата A330neo, които AirAsia очаква…

British Airways ще използва B744 до 2024

British Airways планира да пенсионира последния си Boeing 747-400 през февруари 2024 г. Понастоящем авиокомпанията…

Интерактивна карта от IATA показва къде може да се пътува със самолет

Интерактивна карта от Международната асоциация на авиокомпаниите, която се опреснява на всеки 15 минути, показва…

САЩ спира сделките на Boeing, Airbus в Иран

Лицензите на Boeing и Airbus да продават пътнически самолети на Иран ще бъдат отнети, обяви…
keyboard_arrow_up