САЩ разреши пътуванията до ЕС, Канада, Австралия

43 прочитания

САЩ вдигна предупреждението за пътувания в чужбина на 6 август, след като Държавният департамент отмени глобалното четвърто ниво на тревога, въведено от 19 март заради пандемията от Covid-19.

САЩ обяви, че „медицинските условия и безопасността се подобряват в някои страни и потенциално се влошават в други, затова Държавният департамент се връща към системата за определяне на степента на тревога страна по страна”.

На долната карта ЕС, включително и България,  Канада и Австралия са включени в страните, до които може да се пътува с повишена бдителност.

Държавният департамент все още не позволява пътувания до Русия, Китай, Монголия, Южна Америка, Индия и страни от Африка и Близкия изток.

Карта на нивото на безопасност за пътуване на гражданите на САЩ. Източник: Държавен департамент, 6 август 2020г.
Карта на нивото на безопасност за пътуване на гражданите на САЩ. Източник: Държавен департамент, 6 август 2020г.

 

 

Свързани теми

Covid-19САЩЕвропа
Предишна публикация
IATA очаква слабо търсене в следващите 12 месеца
Следваща публикация
Airbus достави 49 нови самолета през юли
43 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

EASA ще класира самолетите според емисиите

Европейският регулатор може да направи система за оценка на ефекта за околната среда на самолетите…

Croatia Airlines ще решава ликвидните си проблеми с държавна финансова инжекция

Хърватският превозвач Croatia Airlines ще решава проблемите си с ликвидността с приемането на държавна инжекция…

TSA отрече да се отказва от проверки на пътници на малки летища

Американската Агенция за авиационна сигурност /TSA/ проучва възможността за премахване на проверката на пътниците на…

Virgin Atlantic влезе в защита от фалит в САЩ

Базираната във Великобритания авиокомпания потърси защита от кредитори в САЩ, по силата на Chapter 15.…

А340, А380: пенсиониране

Virgin Atlantic потвърди, че ще приземи останалия си флот от 5 самолета А340, докато Air…

Софтуерен срив приземи 800 полета в САЩ

Няколко големи авиокомпании в САЩ приземиха самолети заради софтуерен проблем на 1 април. Говорителят на…
keyboard_arrow_up