САЩ изпрати предложение за договор за F-16

30 прочитания

Министерството на отбраната съобщи, че е получило американското предложение за продажба на България на осемте изтребители F-16 Block 70.

Според съобщението на МО, „отделът за военно сътрудничество към Посолството на САЩ в София днес, 17 юни, официално внесе в Министерството на отбраната предложениe за сключване на договор между България и САЩ за придобиването на осем изтребителя F-16 Block 70, въоръжение и свързаните с него системи за дългосрочна експлоатация и поддръжка, както и цялостна подготовка на пилоти и помощен персонал“.

„Предстои окончателно финализиране на предложението на американската страна съгласно националните процедури и внасянето му в Министерския съвет“, се казва още в съобщението.

Разбира се, не се дават най-важните подробности, като окончателната предлагана цена или дали в резултат от преговорите има промени по първоначално представената оферта с цел намаляване на цената.

Снимка: Lockheed Martin.

Свързани теми

F-16сделкиLockheed Martin
Предишна публикация
Правителството одобри доклада за F-16
Следваща публикация
Bulgaria Air и Air Serbia разширяват код-шеър партньорството
30 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Белгия сменя старите F-16 с F-35

Вместо Eurofighter Typhoon, Белгия избра да замени старите си F-16 и F-35 на Lockheed Martin,…

Lockheed пропуска авиосалона в Сингапур

Авиосалонът в Сингапур ще се проведе при извънредни обстоятелства, наложени от епидемията от коронавируса и…

Тайпе обмисля нови изтребители

Тайван обмисля покупка на неназован брой американски изтребители, за да повиши отбранителните си способности спрямо…

F-16: Made in India

F-16 Block 70, най-напредналия наследник на семейството Fighting Falcon, ще се произвежда частично в Индия.…

Сбогом, Air Berlin!

27 октомври 2017, 21:46 – на летище Тегел в Берлин каца последният полет на Air…

AirAsia поръча още А330neo

AirAsia успя да спаси програмата на широкофюзелажните А330neo от конкуренцията на Boeing с поръчка за…
keyboard_arrow_up