Ryanair отмени 1100 полета през юни

13 прочитания

Лоукост авиокомпанията обяви 7% ръст на трафика за юни 2018 до 12,6 милиона пътници, превозени при 96% затоварване.

Ryanair обвини стачките на авиодиспечерите и недостига на служители за отмяната на повече от 1100 полета през юни.

През юни 2017 са били отменени само 41 полета.

Кени Джейкъбс от Ryanair каза, че над 210000 пътници на авиокомпанията са били засегнати от отменените полети през юни заради четирите седмици на стачки на ръководителите полети и недостига на авиодиспечери във Великобритания, Германия и Франция.

Ирландските пилоти на Ryanair обявиха 24-часова стачка на 12 юли

Френските ATC

На 29 юни и Aerlingus си отмени полетите през уикенда заради френските авиодиспечери. Стачката бе планирана за 30 юни-2 юли 2018.

Засегнати бяха пътници на всички авиокомпании, пътуващи до Ница, Марсилия и Лион във Франция, при това в началото на летните почивки.

ЕК

Ryanair поиска ЕК да се намеси, за да попречи на провеждането на нови стачки на авиодиспечерите в близките месеци.

Снимка: Авиофорум.

Свързани теми

low-costавиокомпанииRyanair
Предишна публикация
Авиокомпаниите с все по-динамични цени
Следваща публикация
Норвегия продава дяловете си в SAS
13 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Нигерия преговаря с Air France-KLM и Lufthansa

На 18 септември министърът на авиацията Хади Сирика написа в Туитър, че страната преговаря с…

3 авиокомпании от САЩ отложиха връщането на МАХ

В петък Uniter Airlines каза, че ще лети без Boeing 737 MAX до 4 септември.…

Новото safety video на British Airways + още епични примери

Ако случайно няма да пътувате на борда на British Airways в следващите 1-2 години, то…

Плановете на Ryanair за Lauda Motion

Както може би сте разбрали, Ryaniar придоби контролния пакет в новата нискоразходна авиокомпания на авиационния…

Air France с карго полети до Китай

Авиокомпанията ще изпълнява по един полет дневно от 9 април 2020г. между Франция и Шанхай…

Задава се сблъсък между Wizz и Ryanair за Европа

В поредица от интервюта в различни медии от последните месеци представители на мениджърските екипи на…
keyboard_arrow_up