Нов, целогодишен маршрут на Wizz между Варна и Лайпциг

512 прочитания

Унгарската Уизеър стартира нова редовна линия между Варна и Лайпциг, която възнамерява да изпълнява целогодишно. Полетите ще стартират през април и ще са с честота два пъти седмично във вторник и събота.

Първият полет на авиокомпанията по новия маршрут е планиран за 29 април 2025, а обявените на уебсайта на превозвача цени стартират от 51 лева за двупосочен билет без никакви добавки.

Уизеър има две бази в България – в София и Варна, като варненската база се обслужва от само един самолет през зимния сезон и потенциално две базирани машини през лятото.

Към момента мрежата на авиокомпанията от Варна включва още Шарлероа, Берлин, Дортмунд, Франкфурт-Хан, Хамбург, Меминген, Нюрнберг, Тел Авив, Айндховен, Абу Даби и Лондон-Лутън.

Свързани теми

нови маршрути от Варнанови маршрути от Българиясамолетни билети от Варнанови полети от Варнаполети от ВарнаВарнаWizz Air
Предишна публикация
Сръбски А319 загуби част от обшивката на двигател при излитане от Белград
Следваща публикация
Още два товарни Boeing 747-400 се присъединиха към флота на Compass Air Cargo. Ще летят за Emirates
512 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Рекордни 2 000 000 за летище Варна

Летище Варна посрещна двумилионния си пътник за годината на 26 септември 2018, с което постави…

Wizz Air обяви, че 90% от екипажите ѝ са ваксинирани

Wizz Air обяви, че 90% от членовете на екипажа ѝ вече са ваксинирани. Това се случва…

10 от 12: Хамбург-Варна за полет на годината

2019 бе трудна година за разработването на нови маршрути, появиха се нови авиокомпании и си…

Wizz се разширява на Гетуик с още 15 слота

Wizz Air придоби 15 допълнителни слота на лондонското летище Гетуик от Norwegian Group и обяви,…

Jet2 увеличава значително полетите до България през лятото

Британската туристическа авиокомпания Jet2 обяви, че добавя 13 нови полета седмично по дестинациите си в…

Морските летища не са получили указания за зеления сертификат

Летищата във Варна и Бургас имат готовност да посрещнат над 5 милиона пътника – обемът…
keyboard_arrow_up