Битката за най-дългия нон стоп полет се разгорещява

63 прочитания

Singapore Airlines подновява с А350-900 ULR най-дългия полет пет години след като го спря, защото стана твърде скъп, съобщи ББС.

Singapore ще лети 15000 км за малко под 19ч от Сингапур до Ню Йорк.

Накратко:

  • 11 октомври 2018
  • Сингапур-Ню Йорк
  • A350-900 ULR
  • 15000 км
  • 19ч
  • Само Бизнес класа и Премиум икономична
  • Храна, wi-fi, TV, LED осветление
  • $2151,8o.

sia ticket

В началото на годината Qantas пусна 17-часов полет с Dreamliner без междинно кацане от Пърт до Лондон и лети 17,5 часа от Оукланд до Доха.

Singapore Airlines обяви, че интересът на пътниците за директни полети като този от летище Ченги до Нюарк е голям и това насърчава авиокомпаниите да търсят начини да отговорят на търсенето.

Всички места в бизнес класа за първия полет са изкупени. Остават „ограничен брой“ места в премиум икономична. Не се предвиждат места в икономична класа.

Билетът за бизнес класа предвижда две пълни менюта и избор кога да бъдат сервирани плюс напитки между тях. Пътниците ще разполагат и с легло за почивка.

Премиум икономична ще получат храна три пъти по време на полета, във фиксирани часове и напитки с тях.

Съвсем новият Airbus на SIA е със 161 места, разпределени в 67 в бизнес класа и 94 в премиум икономична.

Той ще свърже два финансови центъра и повечето пътници ще са бизнесмени или хора с възможности, които предпочитат и могат да си позволят удобствата на директната връзка.

SIA може да избере два възможни маршрута в четвъртък, 11 октомври 2018 до Нюарк – NOPAC или над Северния Пасифик.

Въпреки че разстоянието по права линия е 15341 км, прелетяното разстояние може да бъде различно заради ветровете и евентуална нужда от отклонение.

Снимка: Airbus.

 

Свързани теми

leadСАЩавиокомпаниипътнически самолетмаршрутиAirbusСингапурBoeingDreamlinerлюбопитно
Предишна публикация
Turkish Airlines мести операциите си на новото летище от декември
Следваща публикация
Wizz последва Ryanair и ограничи багажа с колелца
63 прочитания

Най-четеното през седмицата

Прочетете още

Hop! се отказва от турбовитловите самолети

Hop!, дъщерна авиокомпания на Air France-KLM и специалист в късите полети, ще извади от флота…

Boeing произведе последния 787 в Еверет

Последният Боинг 787 произведен в Еверет излезе от фабриката точно в 22ч местно време на…

Lufthansa Group поръча 80+ нови самолета от Еърбъс и Боинг

Бордът на директорите на Луфтханза Груп одобри поръчката на нови самолети за къси и средни…

Turkish Airlines праща чуждестранните си пилоти в неплатен отпуск за 6м

Турската авиокомпания прати мейли на някои от чуждестранните си пилоти, че от 1 ноември са…

Air Italy се отказва от 787 в полза на А330

Италианският превозвач Air Italy, който наскоро влезе в код-шеър споразумение за вътрешните и трансатлантическите си…

Сингапур Чанги за седми път начело на Топ 100 летища от Skytrax

Две последователни години, 2018 и 2019 летището на Сингапур е обявено за най-добро от класацията…
keyboard_arrow_up